Moje zmiany w projekcie

Projekt z pracowni Z500

Re: Moje zmiany w projekcie

Postprzez Kamila26111 » 22 Lis 2012, 22:28

Łukasz a może masz wzory wniosków :D ?? - mam nadzieję, że nie przestaniesz wchodzić na to forum przeze mnie :lol: - a tak poważnie to może mi jutro wydadzą ta mapę ale nie wiem czy jest sens się prosić bo i tak z wnioskami pojadę pon/wtorek jak będziemy mieć już na siebie działkę bo chyba trzeba mieć na siebie żeby składać wnioski.
Kamila26111

Postprzez Kamila26111 » 22 Lis 2012, 22:51

Jeśli wodę mam na działce to tez muszę pisać wniosek o ustalenie warunków technicznych do wody czy wtedy wodę jak mam to wniosek piszę tylko o kanalizację :?:

Wniosek powinien zawierać określenie:
a) rodzaju i parametrów instalacji odbiorczych - jakie parametry wpisać :?:
b) charakterystyki zużycia wody,
c) rodzaju i ilości, a w przypadku przemysłowych odbiorców usług również jakości
odprowadzanych ścieków - skąd mam wiedzieć ile będę miała ścieków :lol:
d) przeznaczenia wody,
Czy możesz powiedzieć jak to wyliczyć albo ile Ty wpisywałeś?
Aha i jeszcze jedno czy na tej mapie do celów opiniodawczych musi być "wrysowany" budynek czy wystarczy jak im powiem mniej więcej gdzie będzie stał?
Pytam bo czytam na stronie Zakładu Komunalnego regulamin podłączeń i stąd moje wszystkie pytania :)
Do wniosku, o którym mowa w ust. 1, osoba ubiegająca się o przyłączenie do sieci, powinna
załączyć:
1) dokument potwierdzający tytuł prawny do korzystania z nieruchomości, której dotyczy wniosek,
2) mapę sytuacyjną, określającą usytuowanie nieruchomości, o której mowa w ust. 1, względem istniejących sieci wodociągowej i kanalizacyjnej oraz innych obiektów i urządzeń uzbrojenia terenu.

Jestem coraz bardziej przerażona tym czego oni ode mnie wymagają skąd ja mam wiedzieć ile będę pobierała wody i ścieków :shock:
Kamila26111

Postprzez Łukasz » 29 Lis 2012, 00:03

Sorry że dopiero odpisuję, ale ze wzgledu na czas pracy trudno mi sie tu zajrzec. Jeżeli nadal aktualne zapytania to udzielam odpowiedzi:
- ja nie podawałem żadnych wartości odnośnie wodociągów a szczególnie kanalizacji, bo u nas na wsi jej nie ma, my będziemy mieli POŚ czyli przydomową oczyszczalnie ścieków. Na mapie musi być wrysowany budynek jego położenie, nie wystarczy powiedzieć gdzie będzie.A budynek wrysuję Ci architekt, który pewnie będzie chcial mapę do celów projektowych. Tak myślę, ale mogę się mylić.Ja nie musiałem wyciągąć takiej mapy tzn.opiniodawczej. Pytałaś o wzory wniosków, każdy dany urząd ma je na swojej stronie. Tak wogóle to gdzie Wy się będziecie budować. W jakiej części Polski? Pytam bo ceny jakie podajesz są nie adekwatne do tych jakie my zapłaciliśmy za papierologie. Za adaptację zapłaciliśmy 2150zł w tym była zmiana tj dorysowanie drzwi zewnętrznych plus schodów w kotłowni i wstawienie małego okna obok, no i przesunięcia jednej ściany działowej, do tego projekt zagospodarowania terenu i przyłącza.za mapkę do celów projektowych zapłaciliśmy 450zl netto. Napisz na jakim jesteście etapie. Ja jutro dzwonię do starostwa dowiedzieć się co z naszym wnioskiem o pozwolenie na budowę. Minął już miesiąc odkąd go złożyliśmy. Niestety bez kredytu się nie obejdzie. Tak prędko się nie wyrobisz z PnB, bo nie zapominaj że jeśli zbierzesz papiery to i tak architekt musi jeszcze zrobić adaptację a na to też się czeka w zależności od ilości zmian jakie wprowadzasz. Zdecydowaliście się wkońcu jaki projekt wybieracie? Jakby co to pisz śmialo pozdrawiam
Łukasz

Postprzez Kamila26111 » 29 Lis 2012, 15:20

Jestem Ci bardzo wdzięczna za pomoc bo naprawdę czasem ciężko się odnaleźć :)
Co do wniosku o kanalizacją i wodę to znalazłam wzór na str urzędu, a odnośnie tych ilości ścieków to jest coś takiego do wypełnienia:
"... wnoszę o określenie warunków technicznych przyłączenia do sieci :
wodociągowej - zapotrzebowanie wody -......................(m3/d) kanalizacji sanitarnej - ilość ścieków -..........................(m3/d)"
Na wsi gdzie chcemy budować dom jest kanalizacja ale kończy się ok 70 metrów od działki (mniej więcej, potwierdzę to jak będę składać wniosek) i nie wiem czy gmina na swój koszt dociągnie mi kanalizację do działki czy nie, jeśli nie to też będę myślała o czymś zamiast kanalizacji (jeszcze nie wiem co nie orientowaliśmy się jeszcze) bo nie będę jej ciągnąć na swój koszt bo to zbyt drogie.
Jeśli chodzi o mapę opiniodawczą to ja miałam od razu załatwiać u geodety mapę do celów projektowych ale jeden zapytał mnie jak daleko są przyłącza i okazało się że w mapie do celów projektowych zawiera sie działkę plus po chyba obręb 30 metrów z każdej strony działki i geodeta powiedział mi, że jeśli kanalize mam 70 m od działki to przy dawaniu zlecenia na przygotowanie do celów projektowych musiałabym podać studzienkę do której będę się wpinać bo inaczej zrobi to jak się robi czyli działka plus po 30 m z każdej strony i później będzie trzeba poprawiać a na ten moment nie wiem do której będę się wpinać i czy w ogóle będę się wpinać. A żeby złożyć wniosek o wydanie warunków technicznych muszę mieć jakąkolwiek mapę ale opiniodawcza kosztuje 30 zł więc wolę do wniosku dołączyć opiniodawczą niż zrobić do celów projektowych wydać tyle kasy i poprawiać i dopłacać.
Będziemy budować w woj dolnośląskim, ok 80 km od Wrocławia okolice Legnicy- to rejon kopalni miedzi i sądzę, że ceny są wywindowane ze względu na górników bo u nas się więcej buduje domów niż sprzedaje mieszkań.

Ja podzwoniłam bo biurach i architekt powiedział mi najmniej to ok 3600 :shock: i to jest najtańszy pakiet który zawiera: adaptację, zagospodarowanie terenu i projekt 3 przyłączy. Zastanawiam się jakie zmiany projektu wchodzą w tą cenę czy np. jak będę chciała coś zmienić to mi powie żebym dopłaciła :evil:
Za mapę do celów projektowych to od 600 do 1000 netto :shock:
My działkę mieliśmy kupić kilka dni temu ale właściciel miesiąc temu dopiero je podzielił (miał jedną dużą i zrobił 4 12 i 13 arowe) i to musiało swoje przeleżeć żeby wójt wydał zgodę na podział później wójt musiał zaakceptować projekt podziału i dopiero wczoraj do geodezji wpłynęło zlecenie na wykonanie podziału wg projektu (a ja liczyłam że najpóźniej w tym tyg będzie przepis i już coś zacznę załatwiać) byłam w geodezji to mnie babka odesłała z informację żeby zadzwonić w poniedziałek to mi powie na kiedy będzie podział wykonany bo nie mogę jej kupić dopóki nie będzie prawnie podzielona.
Aha jeszcze jedno. Jeśli wodę mam na działce to tez muszę pisać wniosek o ustalenie warunków technicznych do wody czy wtedy wodę jak mam to wniosek piszę tylko o kanalizację :?: My liczyliśmy, że na wiosnę zaczniemy budowę ale widzę że jeśli dobrze pójdzie to może w maju dostaniemy PnB, nie wiem czy zdążę załatwić coś przed świętami oprócz złożenia wniosków do wodociągów i energetyki (wodociągi mają miesiac na odpowiedź energetyka nie wiem) Ta biurokracja mnie zabije...
Kamila26111

Postprzez Kamila26111 » 29 Lis 2012, 15:47

co do projektu to albo z 203 albo z 209 albo z196 http://z500.pl/projekt/Z196.html
Wynalazłam jeszcze ten z196 bo zastanawiamy się nad gabinetem który miałby pełnić funkcję pokoju na komputer, papiery i do popracowania, nie chciałabym mieć komputera w sypialni a uważam, że salon tez nie jest dobrym miejscem. W projekcie z196 chciałabym zmniejszyć prawie o połowę gabinet na poczet przesunięcia kuchni w miejsce kawałka gabinetu dzięki czemu salon troszkę się powiększy. W pomieszczeniu koło kuchni 2,6 spiżarnia, wszystkie wyjścia z sypialni na taras chciałabym zmienić na okna, wyjście z salonu chciałabym zmienić na duże okno i jeszcze jedno dołożyć tak żeby nie było ciemnej ściany od str wjazdu chciałabym 2 duże okna i wyjście na taras tylko z jadalni i jedna brama garażowa zamiast dwóch. Co myślisz o tych zmianach i o projekcie? Chcemy mieć 3 sypialnie (my + 2 dzieci - w przyszłości :D ) i cały zcas mnie męczy czy potrzebujemy ten gabinet (może spełniłby kiedyś rolę pokoju dla mojej mamy która być może kiedyś z nami zamieszka.
Kamila26111

Postprzez Łukasz » 29 Lis 2012, 22:07

"... wnoszę o określenie warunków technicznych przyłączenia do sieci :
wodociągowej - zapotrzebowanie wody -......................(m3/d) kanalizacji sanitarnej - ilość ścieków -..........................(m3/d)"Mieliśmy ten sam wniosek i zaznaczyliśmy tylko wodociągowa i dalej nic nie wypelnialiśmy.My też mamy tylko wodę na działce ale mimo tego skladaliśmy wyżej wymieniony wniosek. Dostaliśmy tylko pismo z urzędu, że "na działce jest wybudowane przyłącze wodociągowe zakończone studnią wodomierzową. Kwestia dalszego rozprowadzenia sieci należy do inwestora po zawarciu stosownej umowy z tut. urzędem."Na taki zwykły papierek czekaliśmy miesiąc!!!. Co do projektu to strasznie dużo zmian chcesz wprowadzić, które pewnie będą sporo kosztować, więc należy się zastanowić czy nie taniej by wyszło zrobienie indywidualnego projektu na podstawie jakiegoś z tych trzech przez Ciebie wybranych. Musisz sobie to przeliczyć co korzystniej wyjdzie. My w swego czasu też się nad tym zastanowialiśmy, ale ostatecznie zdecydowaliśmy się na gotowy. Oszczędziliśmy kasę, ale czy to było dobrym posunięciem to czas pokaże. Zresztą mówi się że pierwszy dom buduję się dla wroga, drugi dla przyjaciela a dopiero trzeci dla siebie. Zwróć uwage czy wybrany dom spełnia warunki zamieszczone w MPZP no i myślę że dla każdego w dzisiejszych czasach ważne są koszty budowy także porównaj kosztorys tych domów. Napewno za każdą zmianę architekt Ci zaśpiewa w PLN. Nasz architekt naszczęście zażądał opłatę jednorazową bez względu na ilość stolarki drzwiowej i okien. Fakt, że tylko dorysował nam jedne drzwi i okno więc się nie napracował.Jak już kupicie działkę będziecie musieli się wkońcu zdecydować jaki chcecie dom. Acha i radzę Ci przywyknąć, że urzędnicy mają czas i wszystko musi nabrać mocy przez przeleżenie. Najważniejsze to zawsze gdy składasz wniosek wymagać potwierdzenia wpłynięcia wniosku i skanowanie dokumentów już zebranych. Moja żona była odpowiedzialna za papierologie i ona się z urzędasami użerała, ale teraz stwierdza, że to był pikuś i przeraża ją następne etapy budowy. Mamy trudności ze znalezieniem fachowej ekipy, więc kolejna trudność przed nami do pokonania.
Łukasz

Postprzez Kamila26111 » 05 Gru 2012, 10:52

Wybór firmy budowlanej to jeden z najważniejszych wyborów po wyborze działki bo przecież od tego zależy czy będziemy się denerwować czy tylko spokojnie kontrolować postępy na budowie.
My na szczęście nie mamy tego problemu ponieważ nam będzie dom budował teść z mężem, także będą budować i pilnować żeby było dobrze :D

Mamy za to inny dość znaczący problem, byłam w gminie (w sprawie nie związanej z działką) ale ze względu na to, że tam byłam przy okazji zaszłam do działku tam jakiegoś związanego z przyłączami i okazało się, że kanalizacji mi nie zrobią na pewno bo nie maja tego w planach a w najbliższych robionych (plan robią co 4 lata) też nie uwzględnią tych działek bo to nie gminne tylko prywatne i na końcu wsi ale możemy zrobić sami na swój koszt (i żeby nie było możliwości nie zwrócą nam kasy) 500 zł za metr mamy 100 metrów więc wychodzi 50 tyś a może będzie jeszcze potrzebna przepompownia ale jej kosztu już nie znam, nawet gdybyśmy chcieli się zrzucić to tam będą max 4 domy więc wychodzi sporo kasy. Powiedziałam ok nie ma problemu więc my zrobimy przydomową oczyszczalnię a pani że oni to też odrzucą bo w planie mają tylko wpięcie się do kanalizacji więc wszystko inne odrzucają mówię ok to co jeśli wy kanalizy nie zrobicie a ja nie mam kasy żeby to zrobić wystąpię z wnioskiem o zgodę na przydomową oczyszczalnie i mi odrzucicie to co mam dalej zrobić? Babka mi mówiła że po tym jak odrzucają przydomową sprawę przekierowują do nadzoru budowlanego i on decyduje co dalej czy można zrobić oczyszczalnie czy nie.
Więc zadzwoniłam dziś rano do nadzoru celem dopytania co i jak z ich odpowiedzią a babka była tak zdziwiona, że aż jej się śmiać chciało powiedziała że oni się takimi sprawami nie zajmują i nigdy nie wydają jakiś zgód powiedziała że w gminie to takich głupot mi nagadali że szok ale powiedziała że tym zajmuje się tylko i wyłącznie gmina. I teraz pytanie co mam zrobić dalej? Na szczęście ni kupiliśmy jeszcze działki bo brakowało czegoś i właściciel musiał jeszcze coś tam wybrać i musiał czekać i teraz nie wiemy co zrobić żeby nie było że kupimy działkę budowlaną a kibelka nie będzie można zrobić...
Kamila26111

Postprzez Łukasz » 05 Gru 2012, 23:11

Normalnie szok!!! Bo to Polska właśnie. Przeczytaj dokładnie MPZP. W naszym planie jest wyraźnie napisane, że "w zakresie ścieków sanitarnych ustala się odprowadzenie do kanalizacji sanitarnej zbudowanej w terminie zgodnym z Krajowym Programem Oczyszczania Ścieków dla aglomeracji Chełmno, a do czasu jej wybudowania - do zbiorników bezodpływowych na nieczystości ciekłe lub przydomowych oczyszczalni ścieków". Mało tego nasza gmina często dofinasowuje budowe POŚ z środków jakie dostaje od Unii Europejskiej. Nie wiem co mam poradzić poszperaj w necie, popytaj ludzi w okolicy waszej działki, którzy niedawno się wybudowali jak oni sobie z tym tematem poradzili, przy okazji poznasz sąsiadów ;). A nasz wniosek o pozwolenie na budowę leży już u naczelnika i czeka na jego akceptację, jak on także się nie dopatrzy braków i błędów to może na dniach dostaniemy odpowiedź twierdzącą. Pozdrawiam i trzymam kciuki za wygraną batalię z urzędasami.
Łukasz

Postprzez Kamila26111 » 13 Gru 2012, 00:11

Kupiliśmy działkę :D !! W piątek mieliśmy przepis i jak się okazało poprzedni właściciel był u wójta a ten powiedział, że kanalizacja będzie zrobiona, nie powie kiedy bo muszą w planie na kolejne lata uwzględnić ale na pewno będzie więc dopuki nie zrobią będę mogła zrobić coś w zastępstwie. W ogóle moja gmina jest jedną z bogatszych w kraju ponieważ jest tu kopalnia miedzi KGHM więc okazuje się, że są przychylni do wszelakiej rozbudowy wsi i niby nie robią problemów - zobaczymy wszystko przede mną :)
Do działki nie ma bezpośrednio dojazdu (był dopóki nie była podzielona i była jedną dużą działką) teraz po podziale wjazd jest z działki obok jest droga powiatowa ale ja nie mam dojazdu bo pomiędzy działką a drogą jest rów taka bardziej niecka, płytki bardzo jest ale rów to rów i nieważne że nigdy tam woda nie stała bo po przeciwnej stronie drogi jest spad i na polu naprzeciwko cała woda stoi. Muszę złożyć wniosek o pozwolenie na wybudowanie jakiegoś mostka czy coś chociaż szczerze mówiąc jeśli będzie taka możliwość to chciałabym ten rów zasypać na całej długości działki a jak nie będzie można to zorientuję się ile kosztować mnie będą kręgi (takie żebym mogła zasypać rów a będą go zastępowały te kręgi) bo chyba całkiem bez kręgów zasypać nie pozwolą ale zapytam, zobaczymy. Muszę znaleźć w necie jakiś wzór wniosku i jutro pójdę złożyć.
Z załatwionych spraw mam złożony wniosek o wydanie warunków przyłączy, załatwiam kanalizę, wodę i prąd, teraz muszę czekać na odpowiedź.
Gdzieś przeczytałam, że potrzebny jest wypis i wyrys z rejestru gruntów możesz mi powiedzieć do czego jest on potrzebny bo nie mogę znaleźć informacji a może się okazać że go nie potrzebuje.
Teraz to zostało nam poczekać na odpowiedzi z instytucji do których zwróciliśmy się z wnioskami, kupić projekt i udać się do architekta jeśli o czymś zapomniałam to proszę podpowiedz.

Dostałeś już PnB? Znaleźliście już ekipę budowlaną? jak się u Was sprawy z budową mają? Kiedy chcecie zaczynać. Może wrzuć zdjęcie swojej działki :)
Kamila26111

Postprzez magda84 » 13 Sty 2013, 17:53

oj coś mało osób na tym forum ;-(
no nic, może wkrótce będzie więcej chętnych ;-)

czy ktoś rozważał możliwość zaadaptowania poddasza? np na jakieś przyszłościowe pomieszczenie, rozwieszanie prania, garderobę itp ?
My widzimy narazie następujące zmiany:
- zamiana drzwi na okna w salonie od strony kanap
- przesuniecie drzwi przy jadalni w strone kanap
- no i ta adaptacja poddasza - i jakies okna dachowe zapewne.
magda84

Postprzez Kamila26111 » 10 Lut 2013, 18:07

Szkoda, że się nie odzywasz Łukasz. Ciekawa jestem jak postępy u Was.
My zdecydowaliśmy się jednak na z209 wygrał z z203 ponieważ jest większy a my go jeszcze troszkę powiększyliśmy, jesteśmy na etapie adaptacji projektu i całej reszty papierologi.
Powodzenia w budowie życzę wszystkim.
Kamila26111

Postprzez Kamila26111 » 10 Lut 2013, 18:12

magda84 napisał(a):...czy ktoś rozważał możliwość zaadaptowania poddasza? np na jakieś przyszłościowe pomieszczenie, rozwieszanie prania, garderobę itp ?
....

hej Magda,
jeśli chodzi o Twój pomysł na adaptację poddasza to chciałabyś zrobić schody tylko po to żeby wieszać tam pranie? Uważam, że jeśli już zdecydowałabyś się na adaptację poddasza to oprócz pomieszczenia na pranie bądź garderoby warto byłoby zrobić jakiś pokój bo trochę szkoda kasy na robienie schodów zmianę poddasza na użytkowe tylko dla prania. Ale pomysł nie jest zły :) Ogólnie projekt jest super sama się nad nim zastanawiałam.
Kamila26111

PoprzedniaNastępna

Wróć do Z203

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość