Moje zmiany w projekcie

Projekt z pracowni Z500

Re: Moje zmiany w projekcie

Postprzez magda84 » 13 Lut 2013, 17:40

Witam Kamilo, to poddasze to niezupelnie tylko do wieszania prania ;-) chcialabym tam zrobic otwarta rzestrzen tak na pomieszczenie zabaw dla dzieci, noclegownie dla gosci, schowek itp zastanawiam sie ile tam wydzie metrow kw takich spoko wyjdzie jak podniose scianke o ok 50 cm. Obliczal moze to ktos z Was?

Z209 tez bardzo fajny projekt, tylko kurcze my musimy z kasa oszczednie dlatego mniejszy bierzemy.
magda84

Postprzez IwonaT » 14 Lut 2013, 10:13

Witam w gronie fanów z203 i z209. Ja mam już decyzję za sobą - stanęło na z203 v 1 , ze względu na strop betonowy, którego niestety nie było w z209. Moje zmiany dotyczą głównie położenia okien, wydzielenia niezależnej garderoby z sypialni "rodziców" i zaadaptowania pomieszczenia gospodarczego na pralnię. Chętnie wymienię się poglądami , bo jak widać jest nas b.mało. Pozdrawiam wszystkich. Sugestia dla Magdy_ nie wiem czy w tym projekcie jest miejsce na normalne schody?
IwonaT

Postprzez IwonaT » 14 Lut 2013, 10:16

A może ktoś z Was zastanawiał się nad rozplanowaniem kuchni, spędza mi ona sen z oczu....
IwonaT

Postprzez magda84 » 14 Lut 2013, 20:05

Witam Iwono, fajnie ze jest ktos jeszcze kto stawia na Z203 ;-)

no na schody wlasnie niestety nie ma miejsca, ale zmiescilyby sie akurat tam gdzie jest lazienka z szafa na przeciwko wejscia, a lazienke bysmy przeniesli do tego pomieszczenia przy gospodarczym powiekszajac go troche kosztem gospodarczego (komin zostaje na miejscu). Nie wiem czy to bedzie mialo sens bo jescze nie rozmawialismy o tym z architektem. Moze sprobuje wyslac ta propozycje do Z500 zobacze, moze sie wypowiedza ;-)

Nad kuchnia myslalam i powiem ze wg mnie za malo jest scian pelnych w tej kuchni, tzn zeby postawic jakis sprzet i my chcemy ten blat od strony jadalnio zrobic troche bardziej zabudowany tzn taka scianke nie za wysoka tam postawic. No i w gre wchodzi tez zlew naroozny bo jakos sobie nie wyobrazam miec go pod oknem i na nie chlapac ;-)

Ściagnij jak mozesz program Sweet Home 3D to chetnie Ci wysle nasza wizualizacje wnetrza.

Pozdrawiam
Magda
magda84

Postprzez IwonaT » 15 Lut 2013, 10:49

Nareszcie bratnia dusza... Całkowicie się zgadzam z opinią ,że w kuchni jest za mało ścian. Jeżeli ktoś prowadzi tradycyjny dom tzn. gotuje normalnie obiady , piecze ciasta , czyli użytkuje kuchnię to potrzebuje przestrzeni i trochę miejsca do ukrycia bałaganu. Obecnie mam w mieszkaniu w bloku kuchnie o podobnych wymiarach i spełnia moje oczekiwania , ale jednak okno jest usytuowane inaczej. Zresztą w domu teoretycznie powinno być lepiej. Bardzo chętnie zobaczę wizualizacje . Ja dopiero teraz zaczynam bawić się programami- do tej pory rysowałam ( wymiarowałam ) na papierze poszczególne pomieszczenia. Magdo, podaję adres ( iwona.twar@wp.pl )do przesłania wizualizacji i zachęcam innych do dzielenia się swoimi przemyśleniami. Nasza budowa jest na etapie stanu zero. Wiem,ze wszelkie przeróbki mocno zwiększają koszty projektu. My mieliśmy zakupiony projekt z209 ale ze względu na konstrukcję dachu i rodzaj stropu ( dzięki uprzejmości z500 ) wymieniliśmy go na z203 v.1. Minimalne koszty przeprojektowania stropu w I projekcie równały się zakupowi całkowicie nowego projektu. Moim zdaniem dom ten zabezpieczy potrzeby 4 osobowej rodziny ale bez zbytniego szału. Ale za to mniejszy dom - mniejsze koszty utrzymania Pozdrawiam wszystkich
IwonaT

Postprzez magda84 » 16 Lut 2013, 15:32

wizualizacja przesłana ;-)
taka nasza robocza jak narazie ;-)

dzis sobie tak myslalam, bo caly czas przeraza mnie ten zlew pod oknem i chyba go przeniesiemy na ten blat od strony jadalni. tam i tak bedzie podwyzszona taka ala scianka wiec zasloni nam zlew troche.

Kurcze, szkoda ze nie ma zdjec jak wyglada ten domek w rzeczywistosci ;-(

My jestesmy jeszcze w lesie, dopiero w przyszlym tyg odbieramy warunki zabudowy i idziemy z zapytaniem do architekta zeby nam co nieco doradzil a pozniej kupimy projekt. Zobaczymy ile beda kosztowac przerobki tego Z203 z tym wejsciem na gore.

Pozdrawiam
Magda
magda84

Postprzez Kamila26111 » 17 Lut 2013, 12:53

Witam Dziewczyny :D
Wreszcie jest z kim pogadać :D

My z mężem zastanawialiśmy się pomiędzy projektami z19 (jest tam możliwość adaptacji poddasza na użytkowe), z203, z209 i m42a (projekt muratora).
W z209 wygrało (my naprawdę bardzo zmieniliśmy wygląd z209 - architekt się śmieje że powstał z209 v2):
- ustawna kuchnia która jest "głębsza" niż w z203 trochę ją zmieniamy poprzez całkowite wywalenie ściany i spiżarki, robimy całkowicie otwartą kuchnię z wyspą, meble w kuchni raczej ustawię w literę L i do tego wyspa na której będzie płyta indukcyjna i kawałek blatu roboczego myślę że kuchnia po naszych zmianach i bez tej spiżarki jest fajnych rozmiarów i można poszaleć :D ja również jestem z tych normalnie gotujących więc wg mnie kuchnia musi być ustawna i wygodna w użytkowaniu
- duża łazienka jest większa niż w z203
- my w kotłowni zrobiliśmy jeszcze spiżarkę i pralnię (zastanawiam się czy pralnia nie będzie za mała ale jeszcze nie jest zwymiarowana bo ją całkiem dorysowałam)
- zlikwidowaliśmy taras przy sypialniach dzięki czemu sypialnie się przesunęły na miejsce tarasu a pomiędzy sypialnie 19,6 i 15,7 wcisnęłam mały gabinet w którym chcę postawić komputer i różne papiery które w domu nigdy nie mają odpowiedniego miejsca.
- salon jest troszkę większy a chciałam żeby był możliwie jak największy
- zastanawiamy się jeszcze czy robić kominek w salonie bo będziemy mieć piec na drewno w kotłowni i tym piecem będziemy ogrzewać dom a kominek to tak dodatkowo żeby napalić w święta i tak trochę romantycznie ;)
- nie wiem jeszcze czy nie przestawić kuchni z salonem tzn żeby kuchnia była w miejscu salonu a salon w miejscu kuchni jadalnia zostałaby w tym samym miejscu a to dlatego że wjazd mamy od południa i najbardziej doświetlony będzie garaż :lol: i kuchnia i zastanawiam się czy nie będzie ciemno od str salonu? co o tym myślicie?
My cieszyliśmy się, że jest strop drewniany bo jest tańszy niż betonowy a na górze zamierzamy mieć tylko strych.
Kamila26111

Postprzez Kamila26111 » 17 Lut 2013, 13:24

Magdo odnośnie tego strychu to po prostu nie zrozumiałam, jeśli jako miejsce zabaw oraz ewentualni pokój gościnny to pewnie tylko musisz sobie przeliczyć ile będzie Cię to kosztowało, bo musisz zrobić schody które nawet najtańsze wyjdą dobre kilka tysięcy oraz nawet najtańsze wykończenie góry czyli panele i farba też trochę wyjdzie bo dość spora powierzchnia plus jakieś meble ale to pewnie architekt doradzi.
Moja koleżanka też ma na strychu pokój zabaw dla dziewczynek tylko że później z tego pokoju zrobi dla nich pokój lub 2 pokoje bo jest duża powierzchnia i to mimo wszystko zagospodaruje pytanie czy nie stracicie troszkę jak dzieci podrosną na dole będą mieć swoje pokoje a góra będzie używana wtedy gdy ktoś przyjedzie. Oczywiście proszę nie odbieraj tego jako krytykę bo ja absolutnie nie krytykuję pomysłów tylko zastanawiam się, oczywiście chętnie przyjmę sugestie odnośnie moich zmian :)

Widzisz ja nie myślałam z takiej strony jak Ty o zlewie przy oknie :) Ja myślałam tylko o tym że będzie super bo przy oknie :) przez moment zastanawiałam się czy dać zlew czy płytę na wyspę ale wygrała płyta a zlew zostanie pod oknem teraz w czasach zmywarek i tak za wiele się nie myje w zlewie... czas pokaże :)

Nie mam pojęcia ile wyjdzie m kw po podniesieniu ale wiem że często oczywiście nie zawsze traci wygląd domu.. ale na tym się nie znam :)
My również chcemy jak najtaniej wybudować oczywiście w miarę rozsądku dlatego dom budujemy sami, robimy drewniany strop i nie robimy góry czyli odpada ocieplenie dachu, betonowy strop i schody.
A co do tego programu o którym pisałaś to również sobie go ściągnę bo szukałam jakiś programów ale nic fajnego nie mogłam znaleźć.

Iwona do do garderoby to już mam dość myślenia o niej ponieważ kiedyś oczywistym było dla mnie, że będę miała garderobę w domu a teraz coraz bardziej myślę o zrobieniu ogromnej szafy w sypialni po prostu, naczytałam się jak to się kurzy bo wiadomo jest to osobne pomieszczenie, szafki są nie zamknięte i to głownie odrzuciło mnie od garderoby ale sama już nie wiem..
Co do kuchni to architekt powiedział nam, że fajnie byłoby gdybyśmy mniej więcej zaplanowali kuchnię i łazienki czyli główne odpływy bo potrzebne jest to do wykonania projektu instalacji a ja dopiero co odsapnęłam szczęśliwa po wybraniu projektu bo nie było to dla mnie proste a tu okazuję się, że znowu mam szukać i decydować, też nie wiem za bardzo jaka kuchnia co i jak tam ustawić ..

Szczerze mówiąc dla mnie ogromną pomocną są wnętrza które z500 przygotowało ja jak to większość kobiet (nie obrażając nikogo :D ) nie mam wyobraźni przestrzennej i ciężko było mi wyobrazić sobie co i jak można ustawić a ile się zmieści a po zobaczeniu wizualizacji wnętrz już wiem co i jak.

Nasz architekt za ogrom przeróbek wstępnie powiedział 500 zł zobaczymy jeszcze bo mąż chce wiązary zmienić na zwykłą konstrukcję drewnianą.
Jeśli chcecie zobaczyć zmiany to chętnie wyślę i z miłą chęcią wysłucham Was bo wiadomo czasem ktoś z boku widzi to czego my nie widzimy/ lub nie chcemy widzieć :)
A ja poproszę Wasze pomysły na kuchnię i w ogóle na dom, jeśli macie ochotę to prześlijcie mój mail kamila26111@wp.pl może mnie coś zainspiruję/ spodoba się i też wykorzystam Wasze pomysły u siebie. Wczoraj oglądałam projekty kuchni na stronach z meblami i juz sama nie wiem. Jedyne co wiem to to, że dom ma być urządzony nowocześnie, janas ma fajne meble.
Kamila26111

Postprzez Łukasz » 17 Lut 2013, 13:25

Witam po dlugiej przerwie :)

My wybierając projekt też braliśmy pod uwagę z209 jak i kilka innych.
Z z209 liczyliśmy się z tym, że wiekszy dom = większe koszty budowy mimo 7m2 róznicy od naszego z203 po drobnej przeróbce jest duża jak i jego wykończenia oraz minusem było też za duże zadaszenie przy pokojach od kotłowni. Poprostu wydaje się, że bedzie w nich przez to za ciemno patrząc na położenie domu na naszej działce pod względem stron świata (mała ilość światła która by do nich wpadała) Przerobić dach owszem też można, ale to znów dodatkowy koszt projektu dachu.
Stało sie to nieopłacalne po zaczęrpnięciu informacji i dlatego wygrał projekt z203. Nie chcieliśmy dużego domu i zależało nam na parterówce. Na poddaszu też będzie tylko strych, nikt z nas nie chce domu ze schodami bo wiemy jak to czasami bywa :) Wymiarowo pomieszczenia nam odpowiadają co też nie powinno być dużych kosztów utrzymania jak i wykończenia jak na taką parterówke. 2 łażienki co prawda nie duże, ale wystarczające (gonić się nie zamierzamy) a kłopotem byłaby tylko 1 i dałoby to do myślenia. Ekipe budowlaną mamy wybraną a budowe zaczynamy na wiosnę jak tylko warunki na to pozwolą :)
Pozdrawiam
Łukasz

Postprzez IwonaT » 17 Lut 2013, 16:00

Cieszę się, że nasze forum choć trochę ożyło. Moje wyobrażenie o domu jest zbliżone do wersji Łukasza. Ma być mały i tani w użytkowaniu. Mnie również podobał się z209 , nawet ten taras( dla naszej działki od wschodu) zagospodarowałabym jako taras gospodarczy ( np. jakieś pranie pod dachem wywiesić z tyłu domu), ale widziałam strych z konstrukcją wiązarową ( w realu) i niestety nie nadaje się nawet do przechowania drobnych rzeczy ( a jest tego w domu nie mało). Wybraliśmy z203 z betonowym stropem , bo miał on inną konstrukcję dachu ( czyli brak dodatkowych kosztów) Dowiadywałam się ,że przeprojektowanie dachu to prawie przeliczenie domu na nowo- od fundamentów- obciążenie , nowe rozmieszczenie ścian nośnych itd., czyli kupa kasy. Mój dom jest usytuowany z północy na południe i szkoda mi przeznaczyć sypialni z wyjściem na taras - tylko na sypialnię. U nas to będzie pokój córki. Sądzę , że w takim ułożeniu domu pokój od wschodu będzie właściwym miejscem na sypialnię. To rozwiązanie ma jedną wadę - za mało szaf i dlatego upieram się przy garderobie z wejściem od strony korytarza.Nigdy nie miałam garderoby i nie wiem czy się kurzy, ale można zamknąć drzwi i pozbyć się bałaganu. Co do kuchni to chyba jednak zabuduję ścinką od strony salonu. Mój styl życia potrzebuje przynajmniej małego stołu w kuchni na szybki posiłek, poza tym często po prostu coś robię siedząc przy stole i nie wyobrażam siebie krojenia sałatki w salonie.... Co do wypowiedzi Kamili to faktycznie poszalała. Fajnie jest mieć salon od południa, ale wtedy do kuchni będziesz szła przez cały dom, chyba to trochę nie wygodne. Co do stron świata , to osobiście mam hopla na tym punkcie i od tym kierowałam się wybierając projekt. Pozdrawiam ...
IwonaT

Postprzez magda84 » 18 Lut 2013, 10:30

Kurcze, wresxcie jakies ciekawe informacje ;-) super ze jest kontakt ;-)

A wiec tak, my wybralismy Z203 bo:
- nie jest duzy, wiec i koszt postawienia i ekspolatacji bedzie mniejszy,
- uklad wzgledem stron swiata nam odpowiada, akurat salon bedziemy mieli od poludniowo-zachodniej strony, o tak bedzie to wygladalo:
Image
wyjdzie nam jeden najciemniejszy pokoj przy pom. gospodarczym gdzie bedzie nasza sypialnia, akurat po przesunieciu drzwi wejdzie nasza szafa, jest to namniej atrakcyjny pokoj a w sypialni i tak najmniej czasu sie spedza.
- mozna oddzielic kuchnie od salonu, nie tak calkiem ale nie jest calkiem razem z nią,
- nie ma takich niewykorzystanych miejsc tyou szerokie korytarze i mega przedpokoje - mam doswiadczenia z domem rodzicami gdzie są wielkie korytarze i przedpokoje niewykorzystane, a w dodatku duza lazienka ktora jest fajna ale niepraktyczna zupełnie, a tu lazienki są "akurat",
- no i jest mozliwosc tej gory wykorzystania, ale to ponizej ;-)

A teraz nasze zmiany:
- wydluzenie salonu o to zadaszenie tarasu,
- wczoraj tak z mezem rozmyslalismy zeby rozszerzyc kuchnie w strone jadalni o jakies 50 cm, wtedy wszedl by zlew narożny na strone od okna albo na tą wyspe, bo wypadaloby gdzies blisko zmywarke postawic, a i wiecej miejsca bedzie - przy wyspie chce zrobic miejsce na stołeczek jakiś zeby właśnie sobie usiąść przy robocie ;-)
na koncu wyspy bedzie stal taki slupek od podlogi do sufitu ktory bedzie mial takie okienka/półki na wylot od strony jadalni i kuchni, który bedzie osłaniał nieco kuchnie od wejścia (własnie musze pomyśleć czy bedzie to spoko wygladało jak wejscie do czesci dziennej bedzie tak bardziej na kuchnie). No i od strony jadalni bedzie taka podwyzszona scianka, taki ala blat barowy, który zakryje troche kuchenny blat. Odnosnie zlewu pod oknem to mi to rozwiazanie zupelnie nie pasuje, rozmawialam z kolezanka ktora tak ma i mimo zmywarki zawsze cos w zlewei myje i ciagle okno ma zabrudzone, a poza tym przez wystajacy kran nie moze całkowicie okna otworzyc.
- no i wyjscie główne na taras bedzie miedzy jadalnia i salonem (tam na koncu salonu bedzie okno albo podwojne drzwi), myslelismy nad oknami 3 lub 4-skrzydlowymi, przy jadalni nieotwierane albo uchylne tylko, a te blizej salonu otwierane i tak sie zastanawiam czy zrobi 4 skrzydla po 90 cm czy 3 skrzydla szersze albo 2 skrszydla rozsuwane takie na szerokosc 3 metry, mysleliscie nad oknami, zmieniacie je ?
- no i kurcze zostaje ta nieszczesna góra (albo szczesna ;-) - strasznie mi sie podobala wizja tej gory na pokoj "ogolnodostepny", ale faktycznie spoty koszt tego wyjdzie. Ale teraz sobie pomyslalam, bo i tak chcialabym miec tam schody, nawet jak bedzie tylko strych i wpadlam na pomysl zeby schody umiescic tam gdzie jest ta garderoba 2m2 zamkniete za drzwiami (ale kombinuje;-), nawet nie robic teraz schodow, ale zostawic i z czasem tam zrobic, ale "furtke" bym miała otwartą i nie musialabym od razu ocieplac gory bo byloby za drzwiami, ot taka moja najnowsza wizja ;-) co o tym myslicie ? no i moze faktycznie bez podnoszenia dachu, musze pogadac z architektem o tym. tam jeszcze przy tych schodach zmiescily by sie jakies graty typu deska do prasowania, zelazko, odkurzacz itp.
A z ta garderoba to nie kurzy się ;-) mam teraz w domu u rodziców zamykana drzwiami i powiem szczerze ze bardziej mi się w szafie kurzy niż w garderobie ;-) Dla mnie choć mała ale chyba być powinna, właśnie na takie rzeczy jak odkurzacz, deska do prasowania, a tego do szafy sie nie schowa niestety ;-)

Dziekuje bardzo za wskazowki odnosnie poddasza, Kamilo, bynajmniej nie traktuje tego jako krytyki, po to jest forum zeby doradzac ;-) i "sprowadzac na ziemie" bo faktycznie nie jest to jakies super potrzebne a kosztowne i to bardzo.

A moze ktos z Was, majacych kupiony już projekt, wie jaka wyjdzie powierzchnia uzytkowa na gorze bez podnoszenia dachu ?

pomiędzy sypialnie 19,6 i 15,7 wcisnęłam mały gabinet w którym chcę postawić komputer i różne papiery które w domu nigdy nie mają odpowiedniego miejsca

Kamilo super rozwiazanie z tym gabinetem, jakiej powierzchni on Wam wyjdzie? W z203 brakuje mi takiego miejsca na te pierdoly, tez nad tym myslalam ale nie ma gdzie go wcisnac ;-(

nie wiem jeszcze czy nie przestawić kuchni z salonem

mnie by chyba troche wkurzalo ze do kuchni trzeba przez caly salon isc ;-) szczegolnie ze dzieci ciagle male nie beda a do nas -rodzicow znajomi beda przychodzic i tak za kazdym razem dzieć bedzie mucial smigac przez gosci ;-) z tego tez wzgledu myslimy nad czesciowa separacja kuchni, zeby starsze dzieciaki mogly sobie swobodnie w kuchni cos szykowac nawet jak wiecej gosci jest.

wjazd mamy od południa i najbardziej doświetlony będzie garaż :lol: i kuchnia

na zachodzie tez dużo światła jest wiec salon bedzie tez doswietlony, poaz tym w kuchni jest duze okno ;-)

Do projektowania wstepnego kuchni fajny program ma black red white: http://kuchnie.brw.com.pl/3d-creator-family-line/

dzis wieczorem przesle zdjecie z tego programu sweet home jak pomyslelismy z kuchnia- rozszerzeniem jej.

Kamilo, nie znam sie na kosztach przerobek, ale wydaje mi sie ze duzo nie zaplaciliscie a zmian sporo ;-)

Łukaszu czy moglbys wrzucic co nieco o kosztach w rozdziale o nich na tym forum, bo zapewne majac ekipe jakies rozeznanie juz masz ?

Iwono- gdzie budujecie ?

Pozdrawiam
Magda
magda84

Postprzez Kamila26111 » 18 Lut 2013, 22:37

Magdo co do wymiarów gabinetu to jeszcze nie znam bo ja wszystko sama pozmieniałam dorysowałam pralnię spiżarkę i gabinet przesunęłam 2 sypialnie i nie wiem jak z wymiarami tym zajmie się nasz architekt i zwymiaruję jak będę jechała akceptować zmiany to się dowiem co i jak i wtedy ewentualnie będziemy zmieniać jak będzie coś nie tak. Projekt miał być kupiony 2 miesiące temu bo mieliśmy a właściwie jeszcze mamy pewne problemy ze starostwem i musieliśmy się wstrzymać ale jak dobrze pójdzie to za 2 wszystko się pozytywnie rozwiąże i zamawiamy projekt.
Co do architekta to faktycznie nie wziął dużo bo co to jest 500 zł za tyle zmian on sam się śmieje że to na indywidualny się nadaje, może będziemy ewentualnie dopłacać za zmianę tych wiązarów na zwykły drewniany bo ich nie chcemy ale pewnie kwestia kilku stów a będziemy mieć pełnowymiarowy strych.

Wysyłam mój projekt po zmianach pewnie zauważyliście, że jest ich mnóstwo, już wcześniej wspomniany dodany gabinet, pralnia i spiżarnia, w sypialniach zmiana drzwi na okna, kotłownia zmniejszona dzięki temu zmieściła się spiżarnia, likwidujemy drzwi oddzielające strefę dzienną od nocnej, z salonu/jadalni są 3 wyjścia na taras wg mnie to już przesada :) chcę zrobić jedne drzwi na taras, te pojedyncze już "zamurowałam" :lol: i pozostają te w salonie i te w jadalni któreś wezmę nie mam pojęcia które ale na pewno będą to drzwi przesuwne, wrzucam zdjęcie to nie będą takie ale tak dla zobrazowania :D
A co do pomysłu, żeby zaplanować miejsce na schody i kiedyś zrobić górę to pomysł fajny bo nie trzeba wydawać kasy od razu można sobie zrobić kiedyś w przypływie gotówki :D
Kurcze przy Was czuje, że nie nadążam, okazuje się, że zastanawiacie się nad oknami, nad kuchnią a ja ledwo skończyłam się utwierdzać w przekonaniu, że to ten projekt :) A tu architekt chce żebym wiedziała gdzie będzie kibelek, wanna, umywalka i jak rozmieszczenie w kuchni normalnie potrzebowałabym z miesiąc urlopu żeby się zastanowić na spokojnie bo ostatnio co wracam z pracy to komputer i wałkowanie projektu albo czegoś do projektu.
Iwona co do stron świata to mi również zależy abo dom był doświetlony ale ok 1,5 roku temu znaleźliśmy projekt z209 jeszcze nie mieliśmy działki ani bliższych planów na zakup jej i budowę takie marzenia :D ale myśląc poważnie o przyszłości zaczęliśmy się zastanawiać mieszkanie w bloku czy dom i wygrał dom (jako, że oboje wychowywaliśmy się w domach nie było mowy o bloku) zaczęliśmy wybierać projekty, przejrzałam chyba wszystkie możliwe strony i wciąż porównywałam projekty które wstępnie mieliśmy wybrane do z209 ale co śmieszne układem się nie różnią tylko lekko metrażem, wciąż porównywaliśmy te projekty do jednego wynajdując jakieś ale żeby tylko nie wziąć bo to nie było to a przy 209 mimo, że mamy mnóstwo zmian to i bez nich wzięłabym ten projekt tylko brakowało by mi tego co dodałam. I stwierdziliśmy z mężem że nie ma co wymyślać i szukać na siłę bo jeśli podoba nam się ten 209 to weźmiemy go bo i tak nic nie znajdziemy bo wciąż wracamy do tego.

Co do tej kuchni to nie będę jej zamieniać z salonem bo to faktycznie będzie nie praktyczne, doświetle jadalnią. Ja mam północ od salonu południe od wjazdu, zachód od jadalni i wschód od kotłowni i sypialni.

A gdzie budujecie swoje domki?

Pozdrawiam
Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
Kamila26111

PoprzedniaNastępna

Wróć do Z203

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość