Moje zmiany w projekcie

Projekt z pracowni Z500

Re: Moje zmiany w projekcie

Postprzez Kamila26111 » 18 Lut 2013, 22:59

Ja już pisałam do moderatora żeby stworzył kategorię z209 i tam tak jak mają inni np. w z19 założę swój temat z opisem prac na budowie i ze zdjęciami i każdy pisze u siebie o postępach, może wrzucicie zdjęcie swojej działeczki? Ja jak już mi stworzy to wrzucę bo nie chcę Wam śmiecić bo ja wg innego projektu będę budowała, także przeniosę się do siebie, będę was odwiedzać i oglądać jak sobie pięknie urządzacie i w ogóle to liczę że będziemy w kontakcie bo na budujących z209 to chyba nie mam co liczyć niby sprzedało się sporo projektów a nigdzie nie ma odzewu, jedna babka buduje pod Łodzią ale napisałam jej maila ile wyniósł ją fundament to nawet nie odpisała :(
A Iwonka dzięki za zdjęcia kuchni coś takiego właśnie planuje tylko zamiast tego barku z krzesełkami planuje wyspę tylko zastanawiam się czy zrobić wyspę na kształt prostokąta czyli po jednej str płyta a po drugiej trochę blatu czy kwadrat i tak jak wyżej płyta i blat a po przeciwnej str miejsce na 2 krzesełka i szybkie śniadanie czy chociaż dziecko/mąż je a my szykując coś możemy rozmawiać bo nie jesteśmy daleko. Co myślicie?
Kamila26111

Postprzez IwonaT » 19 Lut 2013, 09:08

Kamila , wiem ,ze decyzję masz już za sobą, ale zobacz http://projekty.muratordom.pl/projekt_d ... 3godXwYAiA - dla mnie idealny dla działki z wejściem od południa. Co do ceny zmian w twoim projekcie, to owszem kwota nie jest wygórowana, ale zmiany typu przesuniecie okna , czy ściany działowej nie są zbyt kosztowne, zresztą można je robić i w trakcie budowy po konsultacji z kierownikiem budowy. U mnie architekt za przeprojektowanie dachu ( z wiązarów na inny- do wykorzystania na strych , a nie na poddasze użytkowe) krzyknął ok.3 tys.
IwonaT

Postprzez Kamila26111 » 27 Lut 2013, 23:19

Hej :)

Iwona domek fajny faktycznie idealny dla naszej działki ale tak jak i innym brakuje mu miejsca na 2 auto w garażu, gabinetu i wiesz jak to jest jak się człowiekowi coś spodoba to już koniec :) am nadzieję, że zawsze będę miała takie zdanie, że to ten :)

Mam do Was pytanie... czy robicie odkurzacz centralny w domu? Ja robię właściwie nie wyobrażam sobie budowy domu bez zrobienia instalacji pod centralny odkurzacz to taka wygoda i przy okazji rewelacja dla alergików. Ja też chcę zmienić wiązary na zwykły dach zobaczymy ile mi powie.
Kamila26111

Postprzez Łukasz » 26 Mar 2013, 18:45

Centralny jak najbardziej u nas będzie. Kiedy zamierzacie budować i z jakich materiałów? :)
Łukasz

Postprzez magda84 » 04 Kwi 2013, 13:42

Witam ponownie ;-)
u nas troche sie pokrecilo bo w WZ zapiaslai nam szerszą droge niz myslelismy i musielismy szukac projektu, bo Z203 jak ustawlismy na dzialce to miedzy drzwiami garazowymi a plotem bylo doslownie miejsc na styk na samochod wiec ciut za mało

I znalezlismy taki oto projekt:
http://www.e-domy.pl/o,35,E_112_Prosty_dom_parterowy_bez_garazu.html

no ale po wczorajszej rozmowie z naszą architekt wracamy do Z203 ;-) powiedziala nam ze lepiej bedzie "wsunąc" troche garaz i kotlownie zrobic na miejscu jednego stanowiska w garazu niz budowac wg E-112.
Eh, za duzo tych zmian w ostatnim czasie.

A jak u Was idzie z pracami/przygotowaniami ?

Pozdrawiam
Magda
magda84

Postprzez Łukasz » 04 Kwi 2013, 13:48

prace nawet sie nie zaczęły pogoda nie sprzyja :(
Łukasz

Postprzez magda84 » 04 Kwi 2013, 13:57

A juz macie wszystkie papiery gotowe?

Czym bedziecie ogrzewac domek?

Łukaszu - i pytanie - wiesz moze ile Ci tam wyszlo na gorze powierzchni takiej ok do zagospodarowania i jakie te schody zrobiles - czy stacjonarne czy właz? moglbys zrobis jakies zdjecie rzutu parteru jak to rozwiazales?
magda84

Postprzez Łukasz » 04 Kwi 2013, 19:05

wszystko mamy juz dawno gotowe teraz czekac tylko na pogodę i START! :)

Poddasze jest nieuzytkowe zostaje tak jak w projekcie (strop drewniany) wiec bedzie tam tylko strych :) góra nam niepotrzebna.

Ogrzewanie na eko groszek + wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła.
Łukasz

Postprzez magda84 » 05 Kwi 2013, 13:07

A ile bedzie Was kosztowala rekuperacja, jesli mozna zapytac ?
magda84

Postprzez Kamila26111 » 06 Kwi 2013, 02:05

Hej:)
Magda to faktycznie spore zamieszanie mieliście ale dobrze, że skończyło się tak, że możecie budować z203 :) macie taką małą działkę, że nie możecie cofnąć budynku bardziej wgłąb działki żeby zostało więcej miejsca na podjazd czy jest jakiś inny problem?

Łukasz zazdroszczę etapu na którym jesteś :) My najszybciej zaczniemy w połowie wakacji ale to jest najbardziej optymistyczna wersja ponieważ mamy problemy ze starostwem. Szczerze mówiąc nam się nie spieszy bo i tak kasy wystarczy tylko na fundamenty także byle w tym roku zrobić fundamenty a w zimie zaczniemy załatwiać kredyt aby w 2014 ruszyć konkretnie z budową.

My też zamierzamy robić rekuperacje ale nie wiem jaki będzie koszt - pewnie nie mały, będziemy mieć też centralny odkurzacz, ogrzewać zamierzamy piecem na paliwo stałe na początku był pomysł na eko groszek ale zdecydowaliśmy się na piec na drewno, mieliśmy nie robić gazu ze względu na to, że w kuchni chcę mieć płytę indukcyjną a woda przez większość roku będzie ogrzana przez piec chcieliśmy zrobić solary ale po przemyśleniu i co ważniejsze po przeliczeniu stwierdziliśmy, że zrobimy gaz to zawsze pewniejsze niż solary które tak naprawdę nie są jeszcze do końca sprawdzone.

Przez moment zastanawialiśmy się jeszcze nad budową domu wg projektu Julka (dach 4-spadowy i garaż 2-stanowiskowy) mężowi się bardzo podobał jednak koszt jest duużo większy niż z209. A Wy co myślicie o tym projekcie?
Nad materiałami się jeszcze nie zastanawiamy zanim będą nam potrzebne to jeszcze trochę czasu minie :lol:
Kamila26111

Postprzez magda84 » 09 Kwi 2013, 08:43

Hej Kamila, dzialke mamy o wymiarach ok. 24,5 po elewacji bocznej i 38 po frontowej wiec na dlugosc dom wchodzi nam na styk, 4m z tylu i 4m przed garazem, tylko ze przy takim ukladzie wjezdzajac w podworko samochodem musielibysmy wjezdzac od razu do garazu a i problem bylby z zaparkowaniem auta gosci bo by sie po prostu nie zmiescicly. Dlatego przyjmujac dlugosc samochodu 4,5m musimy zostawic ok 5-5,5m przed garazem dlatego chcemy zmniejszyc garaz i "cofnac" go w pom gosp. i wtedy albo zmienimy konstrukcje dachu na mniejszy nad garazem albo po prostu zrobimy taka wneke w ktora maska samochodu sie zmiesci, ale to zobaczymy co nam architekt doradzi i czy duzo bedzie zachodu ze zmiana konstrukcji dachu.

Co do projektu Julka to jest to dom z poddaszem, wiec zupelnie inny od naszych ;-) ale swoja drogą ładny no i niestety kosztowny ;-( fajnie wnetrza ma pokazane ;-)

My ze zmian zrobilismy jeszcze garderobe z czesci pokoju 16,9m2 i wyszlo nam pomieszczenie 1,4 x 3 m gdzie zrobimy właz na strych a z czasme jesli zajdzie taka potrzeba zrobimy schody i zaadaptujemy poddasze, a narazie bedziemy uzywac tego miejsca jakoa garderoba i "prasowalnia" i do tego jeszcze ten mały składzik przy garazu - na wizualizacji ponizej jest powiekszony, ale chyba wrocimy do pierwotnego ksztaltu.

No i z tą kotlownia zobaczymy, jak da sie wcisnac ja za samochod to bedzie ok bo komina nie bedzie trzeba przenosic a jak nie to zrobimy ją tam przy garazu w miejscu jednego stanowiska samochodu. Wszystko zalezy od tego czy bedziemy robic gazowe ogrzewanie czy inne.

Ponizej przesylam zdjecia naszej wizualizacji ;-) fajnie jest się tak rozmarzyć ;-)
Image
Image
Image
Image

Pozdrawiam ;-)
magda84

Postprzez magda84 » 09 Kwi 2013, 10:24

A jeszcze mam pytanie czy zmienialiscie polozenie okna w kuchni ? bo teraz podstawa okna jest na wys. 85 cm przy "minimalnej" podlodze a szafki kuchenne tez cos kolo tego wychodza i zastawnawiam sie czy nie podwyzszac minimalnie o 5 cm tego okna albo nie zrobic wysokosci okna 140 cm.
Mysleliscie nad tym?

I pytanie czy podnosicie troche strop czy zostawiacie sufit na wys. 266 cm ?
magda84

PoprzedniaNastępna

Wróć do Z203

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość