Zdjęcia z budowy Rafi_301

Projekt z pracowni Z500

Re: Zdjęcia z budowy Rafi_301

Postprzez Rafi_301 » 20 Sty 2013, 11:04

Witam
Te klocki leżą na kawałku foli dylaktacyjnej takiej samej jak się daje między ławy a maxa , póżniej szedł styropian na przekładkę 2x10 cm +folia czarna i dopiero wylewka . Ja dlatego dałem taki gróby styropian ponieważ poddasze u nas jest nieużytkowe i nie będę ocieplał watą dachu między krokwiami , jeśli u cebie poddasze jest użytkowe to nie musisz dawać takiego gróbego styropianu na strop . Wystarczy tylko 5cm żeby wygłuszyć strop.Tak więc te klocki u mnie schowały się już w tej pierwszej warstwie styropianu ( klocki miały 8cm grubości )i dopiero od tej warstwy pierwszej dałem 1cm styropianu wokół słupa i jeszcze naciągłem na to czarną folię . Jak ekipa od posadzek roztawiła niwelator to grubość posadzki wyszła od 5 do 7cm zależy od miejsc , nie wszędzie strop był idealnie wylany .
Rafi_301

Postprzez jaro » 21 Sty 2013, 09:56

Dzięki za informację :)
u nas też strop wylany nie tak idealnie równo. Ja planowałem dać 15 cm styropianu w dwóch warstwach 10+5, z tego względu że poddasze na razie też będzie nieużytkowe, ale może z czasem zrobi się tam jedno większe pomieszczenie, dlatego na początek też chciałem całkowicie odizolować te poddasze od części mieszkalnej.
Pozdrawiam i życzę powodzenia w dalszych pracach.

Jarek.
jaro

Postprzez admin » 30 Mar 2013, 08:54

Witam w nowym roku 2013 wszystkich budujących i odwiedzających forum dom ze snów. Zima powoli się kończy i trzeba wziąć się do roboty. W najbliższym czasie w planach mam wykonanie instalacji elektrycznej rozprowadzenie wody zamontowanie parapetów i przygotowanie wszystkiego pod tynki , które mają być wykonane ok 10-15 maja. Mam nadzieję że do tego czasu zdążę wszystko przygotować . Poniżej fotki z pierwszej zimy naszego Z-19.
Image
Image
Image
admin
Site Admin

Postprzez admin » 21 Kwi 2013, 11:55

W kominach zamontowane zostały osłony wyczystek.
Image

W poniedziałek przyjechały parapety do wewnątrz , niestety najdłuższy do okna w salonie pękł podczas transportu .

Image
Image
Image
Image

Zacząłem kuć bruzdy pod oświetlenie i powoli rozciągać przewody. W ścianach mam zamiar kabel puszczać przez dziury w maxach , a podłogą i podejścia przez pierwszego maxa od podłogi w peszlach.

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
admin
Site Admin

Postprzez admin » 21 Cze 2013, 12:32

Elektryka i hydraulika już przygotowane do tynków , parapety obsadzone , zostało tylko trochę pozabezpieczać wszystko , żeby tynkarze nie po uszkadzali zwłaszcza izolacji na rurach. Na szczęście rur niema zbyt wiele bo w całym domu będzie ogrzewanie podłogowe tylko w łazience i kotłowni będzie grzejnik drabinkowy i w garażu jeden grzejnik na ścianie. Ociepliłem również w garażu dwie ściany styropianem piątką ponieważ nie mamy zamiaru zbytnio dogrzewać garażu i mogło by przeciągać do domu. Czekamy na tynkarzy niech robią swoją robotę.
Image
Image
Image
Image
admin
Site Admin

Postprzez admin » 21 Cze 2013, 12:36

Elektryka w salonie spiżarce i kuchni.
Image
Image
Image
Image
Image
admin
Site Admin

Postprzez admin » 07 Lip 2013, 21:42

Tynki już zrobione , ekipa spisała się naprawdę bardzo dobrze , tynki są tak gładkie że nie trzeba będzie nawet robić gipsówki tylko od razu malować. W salonie zacząłem już rozkładać styropian 2x5cm .

Image
Image
Image
Image
Image
admin
Site Admin

Postprzez admin » 11 Sie 2013, 15:15

Witam

Styropian i ogrzewanie podłogowe już rozłożone na całym domu , czekamy na ekipę od wylewek i można się wprowadzać. Oczywiście żartuję z tą wprowadzką :lol:
Image
Image
Image
Image
Image
admin
Site Admin

Postprzez admin » 05 Wrz 2013, 20:49

Ocieplanie już dobiega końca , później położenie kleju i na ten rok to już koniec. W przyszłym roku mamy dopiero w planie położenie tynku.

Image
Image
Image
Image
Image
admin
Site Admin

Postprzez Jarek83 » 09 Wrz 2013, 07:17

witam, od wiosny buduję z19 w wlkp. chciałbym się dowiedzieć o ceny instalacji elektrycznej i c.o. a także ile m2 jest do tynkowania i ile Pan dał za m2. Pozdrawiam Jarek
Jarek83

Postprzez Rafi_301 » 13 Wrz 2013, 21:45

Witam Jarku
Ja instalację elektryczną , wodę i ogrzewanie podłogowe rozprowadzałem sam więc mogę ci podać tylko koszt materiału na całość. Materiał na całą elektrykę łącznie ze skrzynką rozdzielczą i alarmem , instalacją pod kamery, rozłożeniem kabli antenowych, głośnikowych kosztował mnie 7500zł a materiał do rozprowadzenia wody po całym domu , doprowadzenie rur od kotłowni do kominka założenie 2 skrzynek na rozdzielacze + rozdzielacze , rozprowadzenie rur do 3 grzejników ( łazienka , kotłownia garaż ) 4800zł. Rura herca 800m na całe ogrzewanie podłogowe + spinki + izolacja na rury + adaptery do podłączenia rur do rozdzielaczy 3200zł . To wszystko jak na razie zrobiłem sam z ojcem.Teraz dopiero przyjdzie hydraulik i będzie to wszystko podłączał. Tynków u mnie było 480m2 odliczając sufity w łazience , kiblu , przedpokoju i wiatrołapie tam będą karton gipsy dlatego nie tynkowałem w tych pomieszczeniach . Tynki robiłem gotową zaprawą cementowo wapienną z firmy weber, a za metr z materiałem płaciłem 24,50zł.
Rafi_301

Poprzednia

Wróć do SZ5 Z19

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość