Moje zmiany w projekcie

Projekt z pracowni Z500

Re: Moje zmiany w projekcie

Postprzez Jason » 22 Sty 2011, 09:15

bardzo ciekawe opinie, tylko i tak nie mające wpływu na mój wybór. moje poszukiwania projektu domu od początku krążyły wokół takiego układu i rozmieszczenia pomieszczeń. na samym początku wybrałem Montanę (jednak za mała) potem był Doskonały (zbyt kosztowna budowa szczególnie więźba i troszkę za duży) no i w końcu padło na Z19. warunkiem koniecznym w każdym z tych projektów był zintegrowany z budynkiem dwustanowiskowy garaż i to nie dla tego, że mam dwa auta ale że postawienie takiego garażu jako osobnego budynku powoduje wzrost stawki podatku od nieruchomości z 50 gr rocznie do ponad 6 zł za metr w tej części. oczywiście to nie było jednym przyczynkiem ku takiemu rozwiązaniu. zintegrowany w bryle budynku garaż to także możliwość swobodnego ogrzewania tego pomieszczenia bez potrzeby wprowadzania drugiego źródła ciepła. no i na koniec Z19 dlatego, że nie jest za mały (rodzina 2+2) i za duży (rodzina 2 + dzieci poszły na swoje) ale również pozwala na późniejszą adaptację jego poddasza (rodzina 2 +??? (dziecko wróciło drugą połowką z wnukami) :P
zadaszony taras - w przypadku deszczu pozwala na swobodne biesiadowanie oraz chroni meble przed warunkami atmosferycznymi zaciemnione w ten sposób pomieszczenie rozjaśnię dużą witryną zamiast okna w jadalni
ciemny przedsionek - w tym pomieszczeniu zastosuję świetlik tunelowy http://www.velux.pl/Klienci/Produkty/Sw ... 008_google

BTW taki garaż to dodatkowy plus pozwalający na szybki skok do lodówki po paliwo w przypadku gospodarczej wizyty szwagra lub sąsiada :mrgreen:
Jason

Postprzez Jason » 23 Sty 2011, 08:45

w związku ze spadkiem terenu, na którym buduję dom, projektant zaproponował mi wybudowanie piwnicy w części pod garażem i kotłownią. co o tym myślicie?
Jason

Postprzez novy » 23 Sty 2011, 13:03

Jason pomysł ze świetlikiem super sprawa :)
novy

Plan piwnicy

Postprzez Jason » 23 Sty 2011, 20:23

oto moja wizja piwnicy pod garażem, kotłownią i małą łazienką. proszę się nie sugerować niezbyt dokładnymi wymiarami.
Image
Jason

Postprzez MonikaG » 23 Sty 2011, 21:20

terunia napisał(a):My dokonaliśmy kilka zmian:
-powiększenie łazienki głównej kosztem pokoju obok (14,3), z czego wyszło 7 m2
-powiększenie pomieszczenia gospodarczego kosztem małej łazienki
-schody w miejscu gdzie przewidział projektant i częściowo pod nimi mała łazienka - 2,5 m2
-okno w wykuszu zmienione na dużą witrynę.
Ogólnie zmieniamy również wygląd zewnętrzny domu.

Pytanie do "TERUNI" - czy można prosić o wrzucenie zdjęć wykuszu z witryną? - jakie ma wymiary? - też planujemy zamienić okno na witrynę.
MonikaG

Postprzez terunia » 25 Sty 2011, 14:43

Witam.
Jest to szklenie stałe o wymiarach 2170/2030 cm.
pozdrawiam
terunia

Postprzez syja » 26 Sty 2011, 00:31

Szukałem projektu przez 6 miesięcy przejrzałem setki i z19 to jet to czego szukałem.
Garaż w którym można się swobodnie poruszać parkując samochód i motocykl bądź rowery, a przy tym w papuciach zaglądać ciesząc oko :D Pomieszczenia wystarczające dla rodziny 2+2, w kominku będę palił dla przyjemności więc bez znaczenia że komin na zewnątrz. Bardzo cieszę się z dużych okapów i nie sądzę że będzie za ciemno choć mam działkę z drzewami cień i dobry okap to podstawa!Jak widzę projekty na dole salon reszta pokoików na górze i schody do salonu to wyobrażam sobie moje pociechy biegające po nich w tą i z powrotem i my setki razy włażących mozolnie na górę i dół to myślę sobie że lepiej wybrać nie mogliśmy. Drzwi wejściowe bardzo dobrze osłonięte od wiatru deszczu i śniegu. Byłem w domach projektowanych przez "fachowców" dlatego wybrałem projekt gotowy.Wentylacja w łazience żaden problem. I piękny pies leżący przed wejściem to jest to. TEN DOM JEST PIĘKNY !!!!
syja

Postprzez syja » 26 Sty 2011, 00:37

Są projekty mniejsze metrażem i o wiele bardziej kosztowne.
syja

Postprzez k0s2 » 29 Sty 2011, 08:36

DO JASON ile wyszla cena stropu filigran
k0s2

Postprzez Jason » 29 Sty 2011, 08:45

k0s2 napisał(a):DO JASON ile wyszla cena stropu filigran

cena za filigran zaproponowana przez firmę to ok. 210 zł za 1m2. w cenie jest już nadbeton i wieniec.
Jason

Postprzez magda_lenka » 11 Lut 2011, 13:19

My dokonaliśmy kilka zmian:
-powiększenie łazienki głównej kosztem pokoju obok (14,3),
-dwa okna stropowe,
-powiększenie spiżarni kosztem kuchni (likwidacja okna):
magda_lenka

Postprzez k0s2 » 18 Lut 2011, 20:50

Czy ktos instalował piec na ekogroszek w kotlowni czy wymaga ona duzych przerobek zeby zmiescic instalacje CO
k0s2

PoprzedniaNastępna

Wróć do SZ5 Z19

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość