Moje zmiany w projekcie

Projekt z pracowni Z500

Re: Moje zmiany w projekcie

Postprzez jaro » 07 Sty 2013, 10:00

Witam my budując nasz Z19 również zlikwidowaliśmy okno w spiżarni, zlikwidowaliśmy całą spiżarnią a okno kuchenne daliśmy na środku ściany, będzie duża kuchnia. Kotłownia również jest mała jeśli myślisz nad piecem na ekogroszek, musisz wziąć pod uwagę że gdzieś ten opał również musisz trzymać czy to w workach po 20-25 kg czy to w jakimś pojemniku dużym, u nas będzie piec gazowy. Odnośnie wentylacji proponuję zastanowić się nad wentylacją mechaniczną i odzyskiem ciepła (rekuperator), zamiast stawiać kominy wentylacyjne albo montować kominki wentylacyjne z kształtek dachówkowych z którymi później mogą być problemy, gdyż zdarza się że nie spełniają one swojej funkcji bo cieknie z nich woda, albo powstaje ciąg wsteczny. Poczytaj o tym w internecie jest dużo na ten temat na forum muratora, tematy typu - wentylacja grawitacyjna czy mechaniczna.

Powodzenia i pozdrawiam
Jarek.
jaro

Postprzez kostka_rubika » 11 Sty 2013, 20:12

Wentylacja raczej bedzie klasyczna nie jestesmy zwolennikami nowości technologicznych ktore w konsekwencji moga zrobic wiecej klopotu im cos bardziej zmechanizowane tym szybciej moze byc ząk. Piec raczej bedzie na eko groszek wiec bedzie trzeba kotlownie raczej powiekszyc powiekszajac garaz.
kostka_rubika

Postprzez kamyk__85 » 09 Mar 2013, 09:38

Nasze zmiany w projekcie:
- okno dachowe od strony południowej
- schody strychowe w garażu
- utworzylismy garderobe kosztem pokoju i korytarza w miejscu planowanych schodów w projekcie
- wieksza kotłownia kosztem garażu oraz drzwi do kotłowni z bocznej strony domu
- likwidacja komina do kominka
- zastanawiamy sie nad drzwiami przesuwnymi chowanymi w ścianę do wiatrolapu, spizarki oraz do utworzonej garderoby
- skrzynke elektryczną przenieśliśmy z wiatrolapu do garażu tak aby mieć miejsce na szafę.
Zmian niewiele aczkolwiek po zobaczeniu tego domu na żywo wprowadziliśmy je aby dla nas stały sie praktyczne. Więc warto przed adaptowaniem projektu zobaczyć ten dom na żywo.
kamyk__85

Postprzez kostka_rubika » 21 Mar 2013, 00:08

Witam

Nasze zmiany w projekcie tez wydaja sie male lecz jeszcze do dzis nie miałam okazji zobaczyć z19 na zywo. Jednymi z podstawowych zmian chyba tak większość to:
wieksza kotłownia wychadzaca w garaz ale garaz wydłuzony tak aby nie stracil swojej wielkosci
kostem pokoju i miejsca na schody garderoba
schody w garazu
brak okna w spizarni
okno w kotlowni
okno w jadali duze witrynowe
rozdzielnia na druga strone wiatrolapu tak aby zmiescila sie szafa
komin w kotlowni przeniesiony na druga storne tak aby mozna bylo zobic wieksza wnekee na pralke
lekki strop
podciag nad garazem
Mam nadzieje ze nasza adaptacja jest dosc rozsadna zwlasza ze nie mialam okacji zobaczyc tego w praktyce
kostka_rubika

Postprzez SMYK SMYK » 12 Kwi 2013, 15:38

Witam czy ma może ktoś projekt podłogówki dla z19 ???
SMYK SMYK

Postprzez JoasiaS » 21 Maj 2014, 14:15

My też zlikwidowaliśmy spiżarnię i przenieśliśmy okno kuchenne. Plus trochę powiększyliśmy łazienke kosztem pokoju.
JoasiaS

Poprzednia

Wróć do SZ5 Z19

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość