Kącik kulinarny czyli czym nakarmić głodnego budowniczego.

Projekt z IGNPROJEKTY

Re: Kącik kulinarny czyli czym nakarmić głodnego budowniczeg

Postprzez Jason » 08 Sty 2012, 12:16

... właśnie skończyłem przygotowywać sos do pasty... odrobina boczku - oczywiście chudego :)... dwie puchy pomidorów, trzy szalotki, dwa ząbki czosnku, dziewicza oliwa, sól morska, zioła prowansalskie, liść laurowy, tymianek, oregano i 1/3 buteleczki czerwonego wytrawnego vin de table z aude w południowej Francji... cały dom wypełnił się wspaniałym aromatem wędzonego boczku i redukowanego wina z wyraźnym akcentem słodyczy płynącym z szalotek... :D

danie gotowe :) tylko ugotować pastę i podawać...
Jason

Postprzez Jason » 08 Sty 2012, 14:14

gotowe danie... ten smak nieodmiennie przypomina mi o jakże wspaniałym czasie mojego pobytu we Francji... brakuje tylko słońca :)
Image

Uploaded with ImageShack.us
Image

Image

Image

Image

Jason

Postprzez agam » 12 Sty 2012, 23:28

mniam ale na diecie nie jest wskazane :roll:
agam

Postprzez Jason » 22 Sty 2012, 22:05

... no to napisz agamie, jakie dla mnie poleciłbyś danie... :lol:
Jason

Postprzez Jason » 23 Sty 2012, 20:47

niedzielny obiad... puree ziemniaczane ze schabem w sosie pieczeniowo-prawdziwkowym z drobnym akcentem wędzonej kiełbasy :)... i do tego dietetyczne brukselki z wody :) :) :) ... z odrobineczką masła :)
Image

Image

Image

Jason

Postprzez Jason » 26 Sty 2012, 09:20

... ulubiony kubeczek... dwa jajka... polędwica wołowa... kawałek rogalika.... i śniadanko gotowe :D
kiedy za oknem -10 to takie śniadanie jest niezbędne... i ciągle dietetyczne :D :D :D
Image

Image

Jason

Postprzez Jason » 14 Lut 2012, 21:45

niech ta zima się już w końcu skończy... ale zanim się skończy warto sięgnąć do zamrażarki po mrożone grzyby i przygotować risotto z grzybami :lol: :lol: :lol:
ryż arborio, łyżka masła :D , podsmażone grzyby, dwie szalotki, białe wino, bulion, sól i pieprz... bez parmezanu (zapomniałem kupić :lol: ) aby danie było dietetyczne :lol:
Image

Image

Jason

Postprzez Jason » 14 Lut 2012, 22:00

danie w minutkę lub dwie :) ....... zależy jak komu się chce.... mi jeszcze się chce... :lol:

do mocno rozgrzanego, najlepiej w woku, oleju ryżowego dodaję drobno posiekane świeży imbir, chili i czosnek w równych proporcjach oraz curry.... następnie wrzucam krewetki black tiger i dodaję trochę jasnego sosu sojowego... po minucie smażenia wyjmuję to wszystko z woka i na smaku z krewetek przesmażam same warzywa... po dwóch-trzech minutach dodaję ponownie do woka krewetki i duszę jeszcze chwileczkę... na końcu dorzucam makaron chow main, daje full ogień pod wokiem i po minucie danie gotowe... niby miało być w minutkę no ale to nie McDonalds i dobre żarcie wymaga kilku minut więcej :lol: :lol: :lol:
Image

Image

Jason

Postprzez Jason » 07 Kwi 2012, 20:59

dania dietetyczne są bardzo smaczne ale nijak mają się do tego jaki bardzo smakują smażony ser z frytkami i sosem tatarskim oraz knedliki z gulaszem :) :) :)
Image

Image

... muszę się Wam przyznać, że smaczne dania zjadłem jedno po drugim zapijając wszystko dwoma czy trzem pilsnerami :) ... kto by pamiętał takie szczegóły szczególnie po takiej dawce cholesterolu :)... jedynym wytłumaczeniem ;) na moje odstępstwo od diety było to, że cały dzień jeździłem na nartach więc porządny posiłek mi się należał... pomijam kilka .... parek v rohliku :) :) :) i bro wypite na stoku... ale było minęło i teraz znowu solidaryzuję się w bólu z wszystkimi, którzy serek wiejski :light" przedkładają ponad wszystko :) :) :) ... i proszę nie krzyczeć RATUNKU kiedy sięgacie po każdy następny serek... kiedyś nadejdą lepsze dni :)... a potem znowu będzie serek wiejski :)... i tak w kółko...........................................
Jason

Postprzez Jason » 15 Kwi 2012, 15:40

specjalnie dla adamusa :) :) :) - wytrawnego gracza giełdowego :)... wiem, że nie do końca po bożemu ale niech będzie i tak... :)
gumiklejzy ze schabem w sosie z suszonych grzybów :)

Image
Image
Jason

Postprzez Jason » 25 Kwi 2012, 20:59

... a może smaczne risotto z cukinią i grillowanymi kawałeczkami wołowiny :idea:
Image
Jason

Postprzez adamus12 » 04 Maj 2012, 23:07

A ja jednak nadal polecam to co tradycyjne, może nie do końca wyszukane, ale znakomite w swej prostocie, co Wy na to?
Fakt faktem że to nie do końca nasza tradycja, ale kto by tam pamiętał kiedy gril u nas zamieszkał ... za czasów Mieszka czy Bolesława Chrobrego?

Image
By izula1 at 2012-05-04
adamus12

PoprzedniaNastępna

Wróć do Marysia

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość