blog

Projekt z IGNPROJEKTY

blog

Postprzez adamus12 » 01 Paź 2011, 21:06

Po kilku latach przemyśleń i niekiedy niezbyt trafnych decyzji (jak chociażby ta o zakupie cztery lata temu mieszkania) w końcu zdecydowaliśmy się (ja i oczywiście moja lepsza polowa :geek: ) na budowe domu (lub raczej domku).
Dlaczego Marysia? Bedąc w gruncie rzeczy konserwatystą dla mnie na dom składają się dwa elementy: schody i kominek, bez których projekty (np. domów parterowych jak co u niektórych na tej stronie :mrgreen: ) nie wchodziły w grę. Oczywiscie nie bez znaczenia była kwestia finasowa, a wiec dach tylko dwuspadowy, garaż pod wspólnym dachem, niewielka powierzchnia użytkowa. Dodatkowym obostrzeniem była również wielkość działki.
Ale od początku....
Budowa będzie miała miejsce na Śląsku. Na szczęście (a może i nie - o tym później) na tym terenie jako na jednym z nielicznych w naszej miejscowości jest uchwalony miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, który zakłada zabudowę jednorodzinną z dopuszczeniem bliźniaczej na wspomnianym obszarze.
Projekt zakupilismy oczywiście w sieci. I tu nie obyło się bez niespodzianek. Z uwagi na fakt iż we wspomnianym planie zagospodarowania istnieje zapis iż: "dopuszcze się lokalizację zjazdu do dzialki w odleglosci nie mniejszej niż 6 m od narożnego ścięcia (trójkąt widoczności) działki w okolicy skrzyżowań" a działka zlokalizowana jest na skrzyżowaniu drogi publicznej z drogą wewnętrzną, zakupiliśmy lustrzane odbicie Marysi z garażem po lewej stronie.
Bogu dzięki, mój szfagier :ugeek: przy którymś ze spotkań przy niejednym browarze spogladając na projekt i mapkę działki, zapytał: " rozumiem iż celewo tak ustawiasz dom aby mieć ciepło w garażu" :idea: \okazało się iż w tym rozwiązaniu garaż mamy od strony południowej a salon od pólnocnej. No więc trzebabylo projekt odwrócić (wymiana projektu koszt 210 PLN), ale w tym momencie powrócił problem ze zjazdem.
Udaliśmy sie do projektanta który miał nam domek "posadzić" na działce, ale przestraszył sie tego zapisu w planie i stwierdził: "ja wam tego domu na tej działce nie umieszcze". Dopiero kolejny nie robił z tym problemu, załatwił uzgodnienie z MZUM i złożlylismy w końcu wniosek o pozwolenie na budowę. I tu kolejny "problemik". Z łożyliśmy wniosek w lipcu, a więc w okresie wakacyjnym więc wyobrażacie sobie chyba że nie otrzymalismy pozwolenia zbyt szybko, dopiero końcem sierpnia (na szczęście w przepisowych 60 dniach się zmieścili :D ). No a potem już z górki... kredycik, wykonawca, dziennik budowy, kierownik itd...
No i w zasadzie dzisiaj 01/10/2011 wszysko się tak naprawdę zaczęło....
Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
adamus12

Re: blog

Postprzez Jason » 01 Paź 2011, 22:32

nareszcie :D cieszymy się z Wami i czekamy na dalszą relację :)
Jason

Postprzez feymo » 02 Paź 2011, 19:34

życzę powodzenia i wytrwałości
Wrzucaj od czasu do czasu zdjęcia z postępu prac
feymo

Postprzez adamus12 » 02 Paź 2011, 21:14

ogladaj regularnie. Bedę się starał umieszczać zdjęcia praktycznie z kazdego postępu prac, aczkolwiek nie wiem ile przed zimą uda się zrobić...
adamus12

Postprzez adamus12 » 04 Paź 2011, 21:43

Problemów ciąg dalszy... Wychodzi na to że projektant nie znalawszy rzędnych na mapie, wpisał wysokość posadzki domu prawie "z palca". Konsekwencją tego niedopatrzenia jest fak że wjazd do garażu mamy 70 cm ponad poziom terenu. Niektórzy twierdzą że to dobrze bo nie będę miał wody w obejściu. Ale z drugiej strony samochód będę parkował na ręcznym. Na pogłębienie wykopu bylo za późno, zaczęło się już szalowanie. Tak więc pozostaje opcja, obniżenia ściany fundamentowej o jedną warstwę bloczków.
Zobaczymy.
Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
adamus12

Postprzez adamus12 » 04 Paź 2011, 21:48

a i wazna informacja... zdjęcia są widoczne tylko dla zalogowanych użytkowników.
adamus12

Dom z marzeń

Postprzez Pjagielski » 06 Paź 2011, 12:20

adasiu, cieszymy się, wygląda super, ani się nie obejrzycie a dom "Marysia" będzie stał, jeśli potrzebujesz pomoc to ja jestem chętny, czekam na kolejne zdjęcia, :)
Pjagielski

Postprzez adamus12 » 06 Paź 2011, 20:43

i kolejne fotki. Fundamenty wylane. Czas płacić rachunki...
adamus12

Postprzez Pjagielski » 11 Paź 2011, 21:56

adasiu tak trzymać, teraz mury, potem dach i po robocie, :)
Pjagielski

Postprzez adamus12 » 18 Paź 2011, 21:29

tak już tylko mury .... kolejne fotki

Image
adamus12

Postprzez adamus12 » 18 Paź 2011, 21:35

Image
Image

Uploaded with ImageShack.us
adamus12

Postprzez adamus12 » 26 Paź 2011, 22:03

no i fundamenty zasypane piaskiem zaizolowane no i zabetonowane. Kanalizacja rozprowadzona. Stan zero Zakończony. Jaszcze nie wszystkie rachunki zaplacone ale powinienem się zmieścić w kwocie 40-41kPLN

Image
adamus12

Następna

Wróć do Marysia

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość